Мінюст затвердив порядок поставлення апостилю на офіційних документах

Міністерство юстиції затвердило нову редакцію проекту поставлення апостилю в Мінюсті на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, і підготовки Міністерством юстиції нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації. Про це повідомляє прес-служба Мінюсту.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, оновлення порядку обумовлено розподілом повноважень по поставленню апостилю на документах, яке відбулося в результаті внесення змін в постанову Кабінету міністрів України «Про надання повноважень на поставлення апостилю, передбаченого конвенцією, яка відміняє вимоги легалізації іноземних офіційних документів».

Міністр нагадав, що зазначеною постановою повноваження на поставлення апостилю на документах, які видає орган реєстрації актів громадського стану, були надані Державній реєстраційній службі України.

З урахуванням цього оновлений порядок визначає процедуру поставлення апостилю в Міністерстві юстиції. А саме, Мінюстом буде ставитися апостиль на документах, які видаються органами юстиції і судами, та на документах, які оформлюються нотаріусами України, а також буде здійснюватися підготовка нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації.

Цим же нормативним документом визначений порядок подачі документів і процедура поставлення апостилю, а також процедура підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації. В порядку перелічені причини, які можуть стати підставою для відмови в проведенні зазначених дій.

Термін розгляду документів, наданих для поставлення апостилю, згідно нового порядку, складе один робочий день – для документів, наданих безпосередньо особою, від імені чи за ім’ям якої вони складені, чи його родичами, при умові документального підтвердження родинних чи шлюбних відносин; п’ять робочих днів – для документів, наданих іншими особами чи представниками юридичної особи. Термін підготовки для подальшої консульської легалізації складатиме три робочі дні.

«Термін розгляду документів, наданих для поставлення апостилю чи підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації, може бути подовжений до 20 робочих днів в зв’язку необхідністю отримання зразка підпису, відбитку печатки чи штампа, додаткової інформації чи роз’яснень”, – говориться в повідомленні Мінюсту.

Апостиль – це спеціальний знак, який проставляється на офіційних документах некомерційного характеру, що виходять з установ і організацій країн – учасниць Гаагської конвенції про відміну вимог легалізації іноземних офіційних документів.

За матеріалами прес-служби Міністерства юстиції України