Договори кредитування пропонують завіряти нотаріально

Договори споживчого кредитування на суму понад 7 тис. грн. пропонують завіряти нотаріально, аби захистити права споживачів і унеможливити оформлення кредитів за підробленими документами або на підставних осіб.

З такою ініціативою виступив народний депутат Олександр Фельдман. Його законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов\’язкового нотаріального посвідчення договорів споживчого кредитування) зареєстровано у Верховній Раді за № 2365а.
Законопроектом вносяться зміни до ч. 14 ст. 11 закону “Про захист прав споживачів”. Ними пропонується встановити, що договір про надання споживчого кредиту на суму, яка перевищує шестикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на початок року (для поточного року ця сума становитиме близько 7 тис. грн.), укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. До суми кредиту також включаються додаткові угоди до договору,
які збільшують розмір кредиту.
Якщо внаслідок укладення додаткової угоди до договору про надання кредиту його сума перевищить шестикратний розмір мінімальної зарплати, така додаткова угода укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
При посвідченні додаткової угоди до договору про надання кредиту нотаріус також перевіряє на відповідність вимогам закону зміст договору, якщо він не посвідчувався нотаріально.
Проектом також пропонується встановити, що плата за послуги нотаріуса у таких випадках становитиме 0,01% суми кредиту, зазначеної у договорі, і при цьому від 5 до 50  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 -850 грн).

http://zib.com.ua